246, Old York Rd, NY 08080

09:00 AM to 07:00 PM ( Mon - Sat )

Připravte se na letošní sezonu


Sice žijeme v mírném podnebném pásu, a tak u nás bývají letní teploty spíše mírnější, ale poslední roky se můžeme setkat i s teplotami vysoce nad 30 stupňů. Protože u nás bývají teploty i přes léto nižší, je to pro nás celkem problém, protože máme dané pracovní doby i přes horka, a mnoho manuálně pracujících lidí práci v takových teplotách nezvládá. Jak přežít velká horka a jak se chránit před úpalem a přehřátím organismu?

schody bazén

K přehřátí organismu v tak vysokých venkovních teplotách může dojít prakticky během pár minut. Proto by se veškeré manuální činnosti a pobyt venku měly zkrátit na naprosté minimum. Je nutné dostatečně pít nejlépe čistou vodu a kupodivu bez ledu. Ledové nápoje mohou způsobit teplotní šok, což vede ke vzniku angíny. Lepší je pít vlažné nápoje, které osvěž víc. Pokud je to jen trochu možné, buďte přes nejvyšší teploty co nejvíce doma. Klimatizaci ale používejte s rozumem.

Jednou z možností je bazén
Lidé většinu léta tráví často v bazénu, a tak logicky koupaliště praskají ve švech. Problém je, že často není kde zaparkovat a nebo už není kam si rozložit deku. Abyste nemuseli smutně jít domů, aniž byste se smočili v příjemně studené vodě, můžete si nechat vybudovat bazén doma. Mnoho firem nabízí bazény na klíč, ale také si můžete koupit kompletní sadu na montáž bazénu. Ideální je vybrat si kvalitní plastový bazén, který si dokážete podle návodu složit i vy sami.

žena v bazénu

Stačí vám nafukovací bazén?
Mnoho obchodů nabízí nafukovací bazény, které sice nejsou tak kvalitní jako ty plastové, ale službu udělají taky. Mnoho lidí je kupuje zejména pro děti, protože děti zvládají horka hůře, tak chtějí poskytnout vodní radovánky alespoň jim. V případě že budete kupovat nafukovací bazén, nesmí ve vašem košíku chybět geotextilie pod bazén, která zpevní povrch pod bazénem a zamezí protrhnutí bazénu zespod.