Kniha Garbíci 

zábavné a dobrodružné čtení pro celou rodinu

Ale nejprve si poslechnětě ukázku...

Garbíci jsou miniaturní inteligentní tvorové, prastará tajemná civilizace, která se jen čirou náhodou před mnoha a mnoha lety usídlila na naši Zemi. Protože jsou Garbíci tak malinkatí a zranitelní, aby se ubránili mnohem větším tvorům, příroda je vybavila neobyčejnou schopností - dokáží se dostat do hlavy jakékoliv živé bytosti a ovládat ji! Jak se Garbíci objevili mezi námi lidmi, o tom vypráví náš neuvěřitelný příběh. Všechno se to seběhlo za velmi zvláštních a dramatických okolností...

V knize Garbíci, českého autora R. Raderaka, vám předkládáme příběh Giny, žákyně osmé třídy a jejích kamarádů, kteří musí společně čelit dravému a bezohlednému staviteli, panu Dervišovi. Ten se totiž rozhodl postavit obrovské obchodní centrum přímo na pozemku staré paní Starkové a čirou náhodou právě na téhle zahradě rostou velmi zvláštní květiny - garbiózy veliké a na nich žijí Garbíci. Zastavit stavbu a ochránit květiny rozhodně nebude jednoduchý úkol. Naštěstí Gině přijde na pomoc mocný spojenec - Garbíci! Pojďme si nyní v krátkosti představit hlavní postavy:

Gina

Hlavní hrdinkou celého příběhu je Gina. Zamlklá, tichá a zakřiknutá dívka, která sedí úplně vzadu, v poslední lavici. Ve třídě o ní skoro nikdo ani neví, vlastně moment - spolužáci si na ni vzpomenou, když je potřeba smazat tabuli, nebo přinést třídní knihu. Gina není ani příliš pilná studentka. Průměr jejích známek se dramaticky přibližuje číslu pět. Dalo by se říct, že Gina je nejobyčejnější a nejnudnější dívka v celé škole. To vše se ale změní, když se z ní stane velitelka Garbíků. Její život se obrátí vzhůru nohama a s Giny se přes noc stane hvězda celého městečka.

Rob

Těžkotonážní, pomalu se valící chlapec s kostěnými brýlemi a nekonečnou chutí k jídlu - to je Rob. Je nejlepším a patrně také jediným kamarádem Giny, a na rozdíl od ostatních spolužáků, on ji pokládá za nejúžasnější bytost na celém světě.

Potom se rozpoutá doslova šílenství

Celé městečko se obrátí vzhůru nohama. Do boje o zahradu se zapojí mnoho dalších spolužáků, učitelů, dokonce i hasičů a členů místního hokejového družstva. Všichni dohromady utvoří první obranný roj Garbíků v čele s velitelkou Ginou. Mají jediný úkol - zastavit Derviše a ubránit překrásné garbiózy velké, majestátní sídla Garbíků před zničením.

Jak to celé dopadne se dočtete v knize Garbíci nebo si ještě poslechněte další kapitolu:

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info