O knize Garbíci

Možná už víte, co jsou to Garbíci. Možná znáte jejich jména a schopnosti a také víte, že jejich výzkumu se ujal světoznámý profesor Albert Zweistein. Ale třeba vůbec netušíte, jak to celé začalo. Na počátku totiž byl naprosto neuvěřitelný příběh. Garbíci se po předlouhých letech znovu objevili mezi námi lidmi a všechno se to seběhlo za velmi zvláštních a dramatických okolností...

V knize Garbíci, českého autora R. Raderaka, vám předkládáme příběh Giny, žákyně osmé třídy a jejích kamarádů, kteří musí společně čelit dravému a bezohlednému staviteli, panu Dervišovi. Ten se totiž rozhodl postavit obrovské obchodní centrum přímo na pozemku staré paní Starkové a čirou náhodou právě na téhle zahradě rostou velmi zvláštní květiny - garbiózy veliké a na nich žijí Garbíci. Zastavit stavbu a ochránit květiny rozhodně nebude jednoduchý úkol. Naštěstí Gině přijde na pomoc mocný spojenec - Garbíci! Pojďme si nyní v krátkosti představit hlavní postavy:

Gina

Hlavní hrdinkou celého příběhu je Gina. Zamlklá, tichá a zakřiknutá dívka, která sedí úplně vzadu, v poslední lavici. Ve třídě o ní skoro nikdo ani neví, vlastně moment - spolužáci si na ni vzpomenou, když je potřeba smazat tabuli, nebo přinést třídní knihu. Gina není ani příliš pilná studentka. Průměr jejích známek se dramaticky přibližuje číslu pět. Dalo by se říct, že Gina je nejobyčejnější a nejnudnější dívka v celé škole. To vše se ale změní, když se z ní stane velitelka Garbíků. Její život se obrátí vzhůru nohama a s Giny se přes noc stane hvězda celého městečka.

Rob

Těžkotonážní, pomalu se valící chlapec s kostěnými brýlemi a nekonečnou chutí k jídlu - to je Rob. Je nejlepším a patrně také jediným kamarádem Giny, a na rozdíl od ostatních spolužáků, on ji pokládá za nejúžasnější bytost na celém světě.

Paní Starková

Záhadná stará dáma, která má obrovskou zahradu plnou vzácných a exotických květin, a v té zahradě malý kamenný domek, obrostlý mechem. Nikdo přesně neví, kde se v jejich městečku vzala, kdy nebo odkud vlastně přišla. To bude nejspíš tím, že paní Starková zřídkakdy vychází ze své zahrady ven, a lidé si o ní myslí, že je to obyčejná pomatená bylinkářka. Jediná bytost, které důvěřuje je Gina.

Pan Parker

Ach, pan Parker! Starý vysloužilý voják, veterán mnoha válek (říká on, ale kdo ví, jak to vůbec bylo...), momentálně vandrák a bezdomovec. Jenže co by si počali bez jeho rad, i když většinu končí naprostou katastrofou...

Paní učitelka Tomsová přezdívaná „Krvavá Pila"

Gina si později marně snažila vybavit, jak se to tenkrát vlastně semlelo, že se paní učitelka stala jednou z hlavních spolubojovnic. Ano, i ona patří do Giny obranného roje. Asi jak by řekl Rob: No co se dá dělat, no..

Potom se rozpoutá doslova šílenství

Celé městečko se obrátí vzhůru nohama. Do boje o zahradu se zapojí mnoho dalších spolužáků, učitelů, dokonce i hasičů a členů místního hokejového družstva. Všichni dohromady utvoří první obranný roj Garbíků v čele s velitelkou Ginou. Mají jediný úkol - zastavit Derviše a ubránit překrásné garbiózy velké, majestátní sídla Garbíků před zničením.

Jak to celé dopadne se dočtete v knize Garbíci!

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info