Prof. Zweistein představuje svůj nejnovější nápad!

Přidáno: 13. 6. 2019 09:22:25 Počet shlédnutí: 51

13 Červen 2019

Dr. Krotká odhaluje novinky z tajných laboratoří

Milí přátelé, mám pro vás nejčerstvější zprávy z tajných laboratoří. Prof. Zweistein dnes ráno opustil sklepení a vyšel ven. Podle jeho výrazu jsme okamžitě poznali, že mu v hlavě dozrál nápad. Mlčky vstoupil do laboratoře, dramaticky se posadil na židli uprostřed místnosti, nahmatal nejbližší skleničku a jedním lokem ji vypil. My ostatní jsme na něj jen zírali v němém úžasu. Profesor nám vyzunknul vzorky Garbíka Marilyn, na kterých jsme celý týden tvrdě pracovali, takže byly pořádně koncentrované.

Profesor si z toho vůbec nic nedělal, otřel si pusu a spustil: Konečně vyřešil zásadní problém, který nás trápil už několik měsíců. (Poskočila jsem radostí, snad už se opraví to splachování ve druhém patře, ale profesor moje naděje ihned utopil). Potřebujeme prý mladé garbiology nějak odměnit a motivovat v jejich výzkumu. Musíme jim dát šanci se ukázat a předvést, co všechno dokáží, a teď před prázdninami je pro to nejpříhodnější chvíle. Připravíme pro ně MEDAILE, připínací placičky! Ty budou znamením nejrůznějších garbiologických ocenění. Ale pozor, profesor se zarazil a dolízl pár posledních kapek Garbíka Marilyn, medaile nebudou pro každého, kdepak. Garbiologové je získají jen za opravdické zásluhy, po splnění přesně daných úkolů.
Ve mně hrklo. Vždyť tohle byl přece můj nápad! „Ehm, ale pane profesore," odvážila jsem se vstoupit do výkladu, „přesně tohle jsem vám navrhovala minulý týden a vy jste mě odsekl, že je to kolosální pitomost, " zčervenala jsem se rozčílením.
„Ale milá kolegyně, to bylo přece úplně něco jiného," odsekl profesor. „Vy jste navrhovala odznaky a já navrhuji medaile. Cítíte ten rozdíl? Odznak - medaile. Medaile - odznak. Chápete? To je úplně něco jiného. Jak by se vám líbilo, kdybyste místo medaile za statečnost dostala odznak odvahy, he?" profesor se zatvářil vítězně.
Po takové argumentaci jsem se nezmohla ani na slovo. Stejně by to bylo marné, protože profesor náhle změnil téma a já pochopila, že na něj začal působit Garbík Marilyn. Naklonil se ke mně a zašeptal: „Poslyšte, nic si z toho nedělejte a raději mně poraďte, jestli by mi slušela růžová rtěnka, nebo spíš kapánek do červena?" zeptal se Zweistein, prohlížel se přitom v odraze ze zkumavky, kterou držel před sebou.
Nevěděla jsem, co na to odpovědět. Vycouvala jsem z místnosti a odešla pro podklady k medailím, které už nejméně čtrnáct dnů ležely připravené v mém šuplíku. Snad vám je brzy představíme.

S pozdravem, Dr. Krotká.

Diskuse

(0 komentářů)

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info