Nový druh Garbíka odhalen: MARCO!

Přidáno: 17. 4. 2019 13:43:31 Počet shlédnutí: 163

17 Duben 2019

Profesorovi Albertu Zweisteinovi a jeho výzkumnému týmu se povedl kolosální objev. Během pouhých několika dnů dokázali sérií náročných pokusů potvrdit existenci dosud neznámého druhu Garbíka, který dostal jméno po slavném cestovateli Marcu Polovi. Posláním Garbíka Marca je poznávat a objevovat nová místa, zaznamenávat jejich jedinečnost a přinášet nám o nich zprávy a reportáže.

Nový druh Garbíka odhalen: MARCO!

Předkládáme stručný přehled památných událostí

8. 4. 2019 GARBIOLOGOVÉ POZOR!
- Proslýchá se, že každým dnem dorazí z dalekých krajin do tajné laboratoře prof. Zweisteina velmi vzácný důkaz nového druhu Garbíka.
-Jakmile budeme vědět víc, hned vám předáme nejčerstvější informace.

9.4. 2019 HORKÁ ZPRÁVA ZE ZAHRANIČÍ

- Do světových médií prosákla zatím neověřená informace, že britská premiérka Theresa Mayová přerušila jednání o Brexitu a telefonicky se spojila s prof. A. Zweisteinem. Zpráva o objevu nového druhu Garbíka dostala nejvyšší prioritu.

11. 4. 2019 Zvláštní zpráva z Bílého domu.
- Americký prezident Donald Trump odložil návštěvu kongresu a asi tři hodin hovořil s prof. Zweisteinem o objevu nového druhu Garbíka. Poté přikázal zřídit stálou horkou linku mezi Bílým domem a tajnou laboratoří prof. Zweisteina. Donald Trump chce být podrobně informován o každém novém zjištění, a to v jakoukoliv denní či noční hodinu. 

12. 4. 2019 HORKÁ NOVINKA!
- Získali jsme pro vás zřejmě první střípky hádanky, na jejíž rozluštění čeká s napětím celý svět. Podle našeho utajeného zdroje proběhlo včera v brzkých ranních hodinách testování vzorků dosud neznámého druhu Garbíka. Prof. Zweistein aplikoval vzorek svému kocourovi Hektorovi a krátce nato se začaly dít velmi zvláštní věci. Přestože je Hektor nejlínější stvoření na celé planetě (spíš v celém vesmíru), okamžitě vyskočil na nohy a s neuvěřitelným zápalem začal pochodovat po místnosti sem a tam. Asistenti prof. Zweisteina museli dokonce uzamknout laboratoř a utěsnit všechny díry a skuliny, aby jim kocour, doslova sršící energií, neutekl. Hektorovi jeho elán vydržel celých dvanáct hodin, nato si krátce zdřímnul, vyprázdnil misku s jídlem, protáhl se a nyní pochoduje dál a dál. Tým prof. Zweisteina je v šoku. V této laboratoři zažili už ledacos, ale sledovat pochodujícího Hektora je stejně vzácný úkaz, jako vidět prof. Zweisteina vyplácet plat. Otázka tedy zní: O jaký nový druh Garbíka se jedná?

13. 4. 2019 MIMOŘÁDNÁ ZPRÁVA
- Od našeho utajeného zdroje z týmu prof. Zweisteina se nám podařilo získat další žhavou novinku z ostře sledovaného výzkumu neznámého druhu Garbíka. Po úspěšném pokusu s kocourem Hektorem prý včera večer vzorek otestoval sám prof. Albert Zweistein. I on začal po krátké chvilce divoce pochodovat po laboratoři, stejně jako včera jeho kocour Hektor, a jeho zápal a energie rostla do závratných výšin. Snažil se všemi silami dobýt z laboratoře a asistenti byli nuceni bytelně zatarasit dveře. Vypadalo to, že u profesora Zweisteina vzorek vyvolal mimořádně silný efekt. Jeho touha dostat se ven z uzamčené laboratoře byla doslova fanatická. Prosil, skučel, zuřil, svíjel se, vyhrožoval a hrozivě nadával. Naštěstí za protihlukovou stěnou nebylo jeho strašlivé spílání slyšet.Pokus ukončila až po několika hodinách asistentka prof. Zweisteina doktorka Krotká, která zjistila, že došlo k tragickému omylu. Profesor si nedopatřením a díky svojí roztržitosti nevzal vzorek neznámého druhu Garbíka, ale trojnásobnou dávku projímadla...

15. 4. 2019 PRVNÍ ÚSPĚŠNÝ TEST!
Včera skoro celý den prof. Albert Zweistein odpočíval po nevydařeném experimentu a také se trochu uklízelo... Ale večer byl natolik fit a ve formě, že byl schopen znovu si aplikovat tentokrát ověřené vzorky neznámého druhu Garbíka. Dlouho se nedělo nic zvláštního. Až kolem desáté hodiny si začal profesor mumlat sám pro sebe, bylo to něco o nových objevech, neprobádaných oblastech a tak podobně. Vzhledem k tomu, že Albert Zweistein se takhle chová poměrně často, nevěnoval tomu nikdo z jeho týmu pozornost. V jedenáct hodit profesor odešel do svého pokoje, uzamkl za sebou dveře a šel spát jako obvykle. Dnes ráno však všechny čekalo pořádné zděšení. Profesor nikde! Až po horečném pátrání se podařilo získat informaci, že profesor si neodešel do svého pokoje odpočinout, nýbrž že si zabalil věci do batohu a těsně po půlnoci odešel do temné noci neznámo kam. Naštěstí k nesmírné úlevě celého týmu ho před několika minutami nalezli, jak pochoduje podél dálnice D 11, v ruce drží mapu, zápisník, fotoaparát, a vesele si píská do kroku.
Dovolujeme si tedy konstatovat, že první ostrý test byl úspěšný a my si můžeme konečně položit konkrétní otázku: Kdo je tento nový druh Garbíka? Podle dostupných informací to vypadá, že jeho nositel musí neustále pochodovat, někam směřovat, za něčím jít.

Týž den. AKTUÁLNÍ ZPRÁVA
Včera v podvečerních hodinách se stala velmi podivná událost: Prezident Donald Trump se zapomněl telefonicky spojit s prof. Zweisteinem, aby přijal pravidelné hlášení, na kterém se oba muži před časem domluvili. Nato se objevily neověřené informace, že americký prezident prý před časem profesora Zweisteina poprosil o malinký vzorek neznámého druhu Garbíka jen pro sebe. Světová média proto spekulují, zdali i on nedostal omylem onu nešťastnou trojnásobnou dávku projímadla...

16. 4. 2019 KONEČNĚ: TISKOVÁ KONFERENCE!

Dnes v 15:00 prof. Albert Zweistein na mimořádné tiskové konferenci, uspořádané ve svém tajném sklepení, přednesl první výsledky včerejšího testu. Protože se ale profesor stále ukrývá, jsou zde zakázány kamery a vstup je povolen jen vybraným novinářům, zástupcům nejvýznamnějších světových médií, včetně Čtyřlístku. Předkládáme vám alespoň stručný přepis této významné události:

Po krátké chvilce čekání si slovo vzala první asistentka dr. Eva Krotká: „Dámy a pánové, vítám vás na mimořádné tiskové konferenci, přivítejte profesora Alberta Zweisteina!"
Přichází muž-legenda, světová vědecká kapacita a objevitel Garbíků.
„Profesore, je to vaše," předává mu doktorka Krotká slovo. „Můžete nám sdělit, co jste během testování zjistil?"
Prof. Zweistein si postrčil helmu na hlavě a zatvářil se velmi vážně: „Ehm, ano, přišel jsem na naprosto zásadní poznatek: před tím, než si aplikujte neznámé vzorky, pečlivě si zjistěte, co jsou zač," na profesorově obličeji se objevil výraz čiré hrůzy. „Bylo to jako tajfun, jako uragán, kdybyste jen cítili..."
Doktorka Krotká ho rázně zarazila: „Ne, ne, měla jsem na mysli náš včerejší test," otřela si kapičky potu z čela.
„Ach tak, to bylo dočista něco jiného, byla to velkolepá zkušenost. Poháněla mě nekonečná zvědavost a touha objevit nová místa a podívat se za neznámé obzory," profesor se zasnil.
„A mohl byste nám přiblížit, kterým osobnostem světových dějin tento druh Garbíků propůjčoval svoje schopnosti?" zeptala se dr. Krotká.
„I to jsem zjistil. Mám nevyvratitelné důkazy o tom, že nový druh Garbíka se s naprostou jistotou objevil v těchto významných osobnostech lidské historie: Kapitán James Cook, plukovník Fawcett, a dokonce Kryštof Kolumbus!" oznámil hrdě profesor a sklepením se ozvalo vzrušené vydechnutí, nato se přítomní novináři začali překřikovat jeden přes druhého.
„Jaké dostane Garbík jméno?"
„Jaké bude jeho vyobrazení?"
„A co jeho schopnosti?"
Otázky neberou konce, ale doktorka Krotká je nekompromisní: „Víc vám prozatím nemůžeme sdělit. Pro dnešek je to vše. V nejbližší době Garbíka zařadíme do Světové encyklopedie a vy se dozvíte všechny informace. Na shledanou." Doktorka Krotká s profesorem Zweisteinem mizí v přítmí na opačném konci sklepení.

 

Diskuse

(0 komentářů)

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info