MISE: Malujeme vlastní obraz

Odměna 

200 výzkumných bodů za váš obraz!

Garbík: RAFAEL

Rafael

Objekt testování

Schopnost: MALOVAT

Co budete k misi potřebovat

Program Paint.NET, který je volně ke stažení i užívání. Najdete ho zde.

Popis

Jak se vám zamlouvá představa mít na zdi v pokojíčku svůj vlastní obraz? Ale ne jen takovou obyčejnou malůvku, my máme na mysli skutečný, nádherný a snad i hodnotný obraz, zkrátka mistrovské dílo hodné Garbíka Rafaela. Že se vám taková představa líbí? To je dobře, protože díky moderní technice je to hračka. Postupujte do puntíku přesně podle našeho postupu a úspěch vás nemine. V případě, že se přece jen na něčem zaseknete, neváhejte se zeptat rodičů, určitě vám poradí.

Postup

  1. Ulovte zajímavý „obrázek". Tím „obrázkem" máme na mysli váš jedinečný a neopakovatelný výhled před očima. Může to být krajina, památka, rodina nebo kamarádi, zvířata, nebo rovnou nějaký děj, třeba jízda lodí. To je na celém postupu asi to nejtěžší. Ani si neumíte představit, co všechno jsou někteří fotografové ochotní udělat, aby získali nějakou originální fotku.
  2. Když se vám to povede (visíte na provazu nad vodopádem...), nastala správná chvíle váš drahocenný „obrázek" vyfotit. Stačí na mobilní telefon. O kvalitu v tomto případě vůbec nejde.
  3. Fotku nahrajte do počítače a otevřete v programu Paint.net.
  4. Přidejte novou vrstvu. Nahoře klikněte Vrstvy/Přidat novou vrstvu.
  5. Do nové vrstvy jemně překreslete vaší fotku, ale jen v hrubých a slaboučkých obrysech.
  6. Až to budete mít, odstraňte původní vrstvu pozadí. Opět menu nahoře Vrstvy/odstranit vrstvu. Tím pádem by vám na obrazovce měl zbýt jen váš náčrtek.
  7. Nyní obrázek uložte. Nahoře klikněte Soubor/uložit jako. Vyplňte, jak se bude nové dílo jmenovat a hlavně nezapomeňte uložit jako typ: JPEG.
  8. Potom obrázek vytiskněte na tiskárně. Klidně dvakrát třikrát, kdyby se hned napoprvé nepovedl.
  9. A teď přijde hlavní tvůrčí práce. Vezměte si pastelky, fixy, barvy a štětce, nebo cokoliv, co máte rádi, a obrázek DOMALUJTE!
  10. Potom obraz, nyní už skutečné umělecké dílo, vystavte na čestné místo a sklízejte obdiv.

Mise

Vytvořte svůj vlastní obraz podle návodu Garbíka Rafaela.

Poznámka

Nesnažte se obraz vybarvit přesně podle originálu, ale zkuste spíš zapojit vlastní fantazii. Změnit barvy, slunce vyměnit za měsíc, zahalit krajinu do deště, přimalovat nějaký předmět. Jedině tak vašemu dílu vtisknete jedinečnost a originalitu!

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info