Mise: Dobrodruhova temná noc

Garbíci

MarcoLaraJokerMarylin

Objekt testování

Schopnost: DOBRODRUŽSTVÍ, ŠAŠKÁRNY, PŘEDVÁDĚT SE, OKOUZLIT

Co budete k misi potřebovat

Rodiče, sourozence, kamarády, babičku, dědečka, svoji hlavu, hodinku/půlhodinku času a hlavně pořádnou tmu!

Úvod - příběh, který jistě všichni znáte

Družina pochodovala na východ. Celý den se ploužila pustou krajinou bez cest. Navečer, po studené a bezútěšné večeři, pokračovali dál. To už padla tma. Aragorn, který znal celý kraj dokonale (od Arwen ložnice až po úpatí Mlžných hor), šel vpředu, kráčel tiše, vedl družinu s naprostou jistotou. Vedle něj se ploužil, ve svém značně nepraktickém hábitu, Gandalf, který když chtěl třeba jen překročit šišku, musel si vyhrnout sukni až ke kolenům. Frodo se Samem klopýtali několik kroků za nimi. Nízko mezi mraky se objevil Měsíc a svítil jim pod nohy. Přesto byla cesta velmi těžká. Nejprve klopýtali divokou krajinou, posetou špičatými a ostrými kameny, kterou potom vystřídaly husté lesíky a zarostlé paseky. Zastavili se až těsně před půlnocí. Frodo necítil nohy, zato ty Samovy cítila už celá družina! (To mají hobiti z toho, že nenosí boty...). Náhle, jako na povel, všichni upustili svá zavazadla na zem. Gandalf sebou vyčerpáním práskl rovnou do ostružiní. Stáli se na vrcholku oblého temene, který jen o trošičku převyšoval okolní kopce. Družina se utábořila pod velikým balvanem. Z opatrnosti, a k veliké nevoli Smíška s Pipinem, nerozdělali oheň. Čím víc se blížili k východu, přibývalo i špehů Nepřítele. Frodo byl tak unavený, že na to neřekl nic. Svalil se k patě vysoké borovice, opřel se o ni zády a podíval se do krajiny. Daleko za zalesněnými kopečky se v posledním svitu zapadajícího Měsíce zaleskla Stříbřenka. Potom Měsíc zmizel nadobro. Frodo vzdychl. Nastala tmavá, tíživá noc, jakých je čekají ještě desítky, možná i stovky...

Dokážete si představit, co asi po nocích dělají všichni ti hrdinové z příběhů? A víte, že to třeba vůbec nemusí být nepříjemné? Možná vás překvapí, jaká je to zábava.

Cestovatelova temná noc

S rodiči, sourozenci, s babičkou i dědečkem, a možná i s kamarády na táboře nebo na škole v přírodě, si sedněte do místnosti, zhasněte světla, vypněte rádio, televizi a mobilní telefony ukliďte hluboko do šuplíků, zatáhněte záclony i žaluzie a bavte se jen pomocí vlastních schopností. My vám trošičku napovíme:

  • Hádanky s nápovědou

Co je to? Je to modré a je to pod zemí? Přece krtek v montérkách!

  • Slovní fotbal

Určitě znáte. Jeden vykopne, řekne nějaké slovo, a ten druhý ho odkopne, vymyslí nové slovo, které začíná na poslední dvě písmenka přihraného slova. A tak to jde pořád dál, dokud vás žádné slovo nenapadá , nebo už žádné vymyslet nejde. Potom si soupeř připíše gól

  • Na co myslím

Představte si v hlavě nějaké slovo a ostatní musí šikovnými otázkami zjistit jaké to je - je to veliké? Létá to? Je to s námi v pokoji? Je to zvíře?

  • Příběhová štafeta

Jeden začne příběh, ale jen několika větami. Další hráč v pořadí pokračuje ve vyprávění dál, přidává další obsah a zamotává ho víc a víc. Třetí na řadě pokračuje a musí brát v úvahu všechno, co se už v příběhu řeklo, přitom se snaží, aby to dávalo smysl. Takhle pokračujte pořád dál, dokud to vůbec jde a příběh dává nějaký smyl. Zde není vítězů ani poražených, jde především o pobavení.

  • Strašidelné - neuvěřitelné příběhy

Vyprávějte si, co kdo zajímavého slyšel, co kdo zažil, se komu kdy skutečně stalo.

  • Zazpívejte si! Vymyslete nový text na známou melodii. Například na písničku
  • Vymyslete si rýmovačku na nějaké téma. Například, co se ten den stalo. Klidně tak, že jeden začne, druhý dokončí:

-Já byl dneska na poradě, škrábal jsem se na bradě
-K obědu byly škubánky, jídlo jak za války

Mise

Uspořádejte si někdy dobrodruhovu temnou noc!

Poznámky

Posílejte nám tipy na další aktivity ve tmě.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info