Mise: Nejlepší hračky jsou ty vlastní

Odměna

100 výzkumných bodů za fotku vaší originální hračky

Garbík

Leonardo

Objekt testování

Schopnost PRAKTICKÁ VĚDA

Co budete k misi potřebovat

 • Nejrůznější předměty kolem vás, které svým tvarem něco připomínají
 • Lepenku, gumičky, lepidlo, sponky
 • Nálepky, samolepky, polepky
 • Fixy a pastelky
 • A hlavně obrovskou fantazii a tvořivost!

Popis

Nejlepší hračky jsou ty vlastní. Možná se vám tomu nechce věřit, ale je to prostě fakt. A víte proč? Protože můžou představovat a dělat všechno, na co si jen vzpomenete. Rozumíte, úplně všechno: vozidla, domy, postavičky, kosmické koráby, lodě, nejrůznější roboty i příšery všeho druhu. K tomu všemu mohou střílet, létat, plavat, tahat, vybuchovat, potápět se, vznášet se, explodovat, zkrátka úplně všechno. Určitě jste pochopili, že budeme takové hračky vyrábět a užijeme si s nimi nekonečnou zábavu. Stále nevěříte, že je to možné? Nebojte, my už vás přesvědčíme. 

Hračky totiž mají jednu zásadní výhodu, že nemusí mít fungující vlastnosti skutečných strojů, ty si můžete jen PŘEDSTAVOVAT a přesto pro nás budou fungovat!

Jinými slovy jakýkoliv předmět může znázorňovat a dělat prakticky cokoliv. Důležité je, jestli si to dokážete představit. Kdo celé to kouzlo pochopil, měl by už teď vidět lahev od minerálky jako monumentální kosmickou loď, kterou stačí jen podle svých představ doladit a dokreslit a začít si hrát. Je to tak vzrušující, že se do toho raději hned pustíme!

Postup

 1. Všechny předměty kolem vás mají nějaký tvar a toho se dá výhodně využít. Prolezte šuplíky, prošmejděte skříně a zapomenuté krabice, najděte co nejvíc takových zdánlivě neužitečných předmětů a dejte je na jednu hromádku. Můžou to být pet lahve, zátky, krabičky, obaly, plechovky atd.
 2. Lepenkou, lepidlem, gumičkami zkombinujte různé předměty dohromady tak, aby získaly přesnější tvar. Dopracujte detaily. Použijte šňůrky jako dráty a hadice jako potrubí, kusy plastů jako plachty atd. Použít se dá prakticky cokoliv.
 3. Polepte nyní už jasně se rýsující hračku bílými polepkami/samolepkami a na ně fixami namalujte funkční zařízení podle potřeby a druhu hračky:
 • Motory, antény, satelity, senzory
 • Nápisy, čísla, vlajky, maskování
 • Kabiny pro piloty, okna, dveře, hangáry, garáže, posádky za oknem
 • Zaměřovače, lasery, světlomety, zbraně, háky, řetězy, potrubí, žebříky

Máte hotovo, tak jednoduché to je! A teď začíná nekonečné a neomezené hraní. Ale pozor, důležité upozornění: NIKDY vaše hračky nevyhazujte, uložte je ve skříni mezi ostatní hračky. Rodičům vysvětlete, že to nejsou odpadky, ale vámi osobně vyrobené a tím pádem cenné hračky.

Mise

Vyrábějte si vlastní hračky a pečlivě si je schovávejte. Za nějaký čas budete mít jedinečnou sbírku. Nakonec poznáte, že budou ty nejlepší, jaké jste kdy měli.

Poznámka

Zapojte do mise i kamarády. Můžete se vzájemně chlubit jedinečnými hračkami, dávat je dohromady a třeba si je i vyměňovat!

Poznámka II

Nesnažte se vyrábět varianty normálních hraček, které můžete koupit kdekoliv v obchodě, jako například autíčka a zvířátka. Nikdy nedosáhnete jejich kvality, to prostě nejde. Spíš kombinujte různé předměty a vytvářejte skutečně originální hračky.     

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info