MISE: Minecraftové sochy

Odměna 

50 výzkumných bodů za foto vašeho díla.

Garbíci

Rafael

Objekt testování

Schopnost TVOŘIT

Co k tomu budete potřebovat

Hru Minecraft

Popis

V dávných dobách byli sochaři, jako je Garbík Rafael, uznávaní a žádaní. Jejich díla zdobila nejdůležitější stavby, paláce i kostely. Často dokreslovala účel stavby, takže znázorňovala nejrůznější motivy: Kostely měly náboženské výjevy skutků svatých, radnice měst zase odznaky a erby, budovy soudů přísně se tvářící sochy spravedlnosti a odplaty, měšťanské domy drobná zdobení, aby se vědělo, jak se který dům jmenuje.
Dnes už talentovaní sochaři nemají moc příležitostí, málokdo si přeje mít postavu Jana Žižky na střeše paneláku. Otázkou je, jestli to není škoda. Vždyť by se mohlo jednat o moderní a tudíž potřebné motivy. Například před obchodním domem by mohla stát socha obřího nákupního košíku, před školou zase plastika knihy, symbolu vzdělání, nebo socha pan školníka v nadživotní velikosti, symbolu, že přezouvat se do školy prostě budete a budete. Když o tom takto uvažujeme, rozhodně by to stálo za vyzkoušení.
Naštěstí žijeme ve světě moderní techniky, především počítačů a nejrůznějších programů, a můžeme si to zkusit alespoň virtuálně. K tomu nám velmi dobře poslouží hra Minecraft. Určitě ji všichni velmi dobře znáte. (Ovšem raději si vypněte creepery, nevím jestli by vám pomohlo, kdyby se vám na vaše dílo přišla podívat skupinka creeperů a nadšením by všichni explodovali...)

Mise

Ve hře Minecraft postavte parádní sochu, za kterou by se nemusel stydět ani Michelangelo Buonarroti. Pamatujte, že socha musí být moderní, aby se dala použít i v dnešní době, například aby ji šlo postavit před muzeem nebo kinem. 

Pokud hrajete na počítači, pomocí tlačítka PrintScreen pořiďte fotku vašeho díla a pošlete nám ho.

Poznámka I.

Michelangelo Buonarroti byl pán, který sochat fakt uměl. Mrkněte pro inspiraci na jeho díla.

Poznámka II.

Pokud nemáte Minecraft, uproste rodiče na kolenou. Vyřiďte jim, že u téhle hry se nemusí ničeho špatného obávat, ba právě naopak, Minecraft vás naučí spoustu užitečných dovedností. To jim vzkazuj sám profesor Albert Zweistein!

Naše tipy:

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info