MISE: Silniční doprava

Garbík

Leonardo

Objekt testování

Schopnost: KONSTRUKTÉR

Co budete k misi potřebovat

  • Všechna autíčka, co máte
  • Můžete použít i koleje a vláčky
  • Stavebnice. Skvěle poslouží LEGO, MERKUR, ale i jakákoliv další.
  • Pokud máte například dřevěné kostky, budou se také hodit. Pilířů není nikdy dost...
  • Knížky. Ale ne ke čtení. Poslouží skvěle jako bloky betonu, výborně se hodící na silnice, mosty a přejezdy.

Popis

MostVšichni často jezdíme autem, přitom jen málokdo z nás si všimne, kolik práce a úsilí je potřeba, aby auta mohla tak rychle a plynule jezdit. Musí se přemostit řeky, jezera, říčky i potůčky, je potřeba vyhnout se tratím a plavebním kanálům. Kolikrát je nutné zkrotit i divokou přírodu. Klikatit se po úbočích strmých kopců, nebo rovnou celé kopce hlíny a kamení vybagrovat a zase jinde tuny a tuny zeminy navršit. Tím to ale v žádném případě nekončí. Často se musí prorazit tvrdé a nepoddajné skály, vyhloubit tunely v horských masivech, proplazit se pod řekami, nebo se dokonce prokutat pod mořským dnem.

V této misi Garbíka Leonarda si prakticky vyzkoušíte zdánlivě obyčejný úkol, jako je zřídit dopravní spojení z jednoho místa do druhého. Nedejte se zmást, lehké to vůbec nebude. Opět totiž platí naše hrací pravidlo: Nesmíte si pomoct nepovolenou akcí, která by ve skutečném světě nebyla nikdy možná, jako například přenést autíčko přes hory rukou, posunout horu apod. Místo toho musíte použít vlastní stavitelský důvtip a konstrukční nadání hodné Garbíka Leonarda. Autíčko musí projet plynule a hladce.

Příprava

  • Po posteli náhodně rozhoďte peřiny, polštáře a deky a vytvořte tak pomyslné hory, hřebeny a údolí. Přidejte klidně i pár dalších věcí, které vám padnou do ruky, vše záleží na tom, jak chcete mít úkol obtížný.
  • Start bude na jednom kraji postele, kde vyrovnejte autíčka jako na parkovišti. Vaším úkolem bude odtud s nimi přejet ke druhému okraji postele.

Mise

Zajistěte cestu divokou krajinou od jednoho kraje postele ke druhému, aby po ní mohli hladce jezdit vaše autíčka. Za žádnou cenu si nesmíte pomoct nepovolenou akcí. Musíte si umět poradit a překážky překonat technicky. Postavte silnice, mosty, přejezdy, tunely a vůbec všechno, co bude potřeba.

Poznámka

Až pojedete s rodiči autem, všímejte si, kudy a jak se krajinou line silnice, a co všechno se muselo kvůli dopravě upravit a přestavět.

Je libo větší obtížnost?

  • Poměrně často se stává, že se přihodí nějaká autonehoda a silnice je pak na dlouhou dobu uzavřená a provoz se dočista zastaví. Jenže to nesmíte dopustit. Provoz se nesmí zastavit. Měly by existovat i jiné cesty a možnosti. Objížďky, nouzové přejezdy, objezdy.
  • Zemětřesení. Otestujte si, jak stabilní jsou vaše konstrukce. Zatřeste pořádně peřinou!
  • Přeprava nadměrného nákladu. Na druhý okraj postele potřebujete přemístit rozměrný náklad, například obrovský stroj z nějaké to várny. Řekněme, že pro naše účely bude tento stoj představovat banán, pomeranč, jablko. Dokážete ho převézt?

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info