MISE: Úklid přírody

Garbíci

Chuck

Objekt testování

Schopnost: BOJOVNÍK SVĚTLA, HRDINSKÝ ČIN

Výzva pro rodiče

Vážení rodičové, s touto misí od vás budeme potřebovat trošku pomoct. Prosíme vás proto, přečtěte si zadání i vy a vše pochopíte.

Popis

Při testování Garbíka Chucka je důležité dělat stejné věci jako on. Zkusit se přiblížit nedosažitelné legendě. Ale skutečně jen přiblížit, asi tak na deset světelných let, víc to totiž k Chuckovi ani nejde. Nezapomeňte, že tenhle Garbík je naprostá legenda a nikdo z nás se mu nemůže rovnat. Proto moc prosíme, nezkoušejte provádět všechny ty nejrůznější šílenosti, které lze najít na internetu, jako třeba stát za letu rozkročmo na křídlech dvou letounů, nebo vyskákat po hlavě na vrchol Eiffelovy věže.

Být jako Chuck nemusí být vůbec riskantní ani nebezpečné. Pro naše účely bohatě vystačí, když budete dělat věci zcela běžné a všední, přesto takové, které se odváže udělat jen málokdo. Co třeba ulevit přírodě a vyčistit ji od odpadků? Aha! To je přesně ten případ. Nikdo vám za to nezaplatí, ani jedničku nedostanete, natož aby vás někdo pochválil. Snad si i někteří kolemjdoucí poklepou na čelo, co že to v tom lese vyvádíte? A tak jen vy sami znáte pravý důvod: jako správný Chuck to děláte nezištně, pro přírodu samu.

Už chápete, jdeme na to!

Návod

  • Sežeňte si pytle na odpadky. Takové ty lepší, aby se hned neprotrhly. Maminka vám určitě poradí.
  • Potom je dobré mít napichovátko. To je obyčejná tyč se špičkou, se kterou budete všechen ten nehorázný odpad napichovat a ukládat do pytle. (Prosíme nešermovat ani nepošťuchovat dědečka, aby přidal do kroku, děkujeme). Vlastně postačí i seříznutá větev.
  • Také je dobré vzít si i rukavice. Nemusí to být zrovna palčáky, ale zase by se neměly hned protrhnout.
  • Nyní jste připraveni a teď by měla přijít pomoc od rodičů: Nabídněte dětem za každý kus odpadků odměnu, třeba 1 - 5 Kč. Určitě se vás to finančně nijak nedotkne a děcka to naopak skvěle motivuje.
  • Nakonec si vyhlídněte vhodnou trasu. Vezměte si sebou kamarády, zapojte i rodiče a sousedy. Obtížná a nanejvýš hrdinská mise se pak promění v příjemnou procházku, okořeněnou zábavou z testování Garbíka Chucka.
  • NEZAPOMEŇTE dělat fotky a poslat nám je! Rádi se pochlubíme šikovnými garbiology. 

Mise

Používejte Garbíka Chucka, vzdorujte běžným zvyklostem a názorům lidí a udělejte něco, při čem sice nebudete tolik vidět, ale pomůžete tím vyčistit přírodu naší krásné země.

Upozornění

NIKDY neberte odpadky do ruky, ať už je to cokoliv. Vždycky jen a jen napichovátky, lopatkami, nebo v rukavicích. Když si nevíte rady, přivolejte rodiče nebo pyrotechnika...

Poznámka

Lidé, kteří dělají nepořádek si zaslouží, aby je Garbík Chuck chytil a vykopl na Měsíc.
Kdo zahazuje odpadky do přírody, nechť mu za každý na tváři naskočí puchýř!

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info