MISE: Dobrodružné knihy

Knihy, které MUSÍTE přečíst, než dospějete!

Odměna

10 výzkumných bodů za tip na další dobrodružnou knihu

Garbíci

 LARAARNYALBERT

Objekt testování

Schopnost DOBRODRUŽSTVÍ, ODVAHA, STUDIUM

Popis 

Dobrodružství. Hezké slovo. Takové vzrušující. Je v něm očekávání a příslib něčeho tajemného a neznámého. Ale málokdo z nás si pod ním umí něco konkrétního představit. To je také důvod, proč vám předkládáme tuho misi. Až si přečtete alespoň tři knihy z našeho seznamu, nikdy už nebudete na pochybách, co slovo dobrodružství přesně znamená.

Kniha     Garbíci

Jak jinak, naprostý základ pro každého pořádného garbiologa. Tady naše bádání začíná.

Kniha      Harry Potter

Vrhněte se na něj, alespoň do pátého dílu, ty poslední dva už o kouzelné škole moc nejsou.

Hobit      Hobit - Cesta tam a zase zpátky

Klasika. Nejpohodlnější a nejlínější hobit v celém Kraji se vydává na výpravu s partou neomalených trpaslíků a protivným čarodějem. Z toho už čouhá pořádné dobrodružství. Navíc kdo ví, jaké všelijaké věcičky je možné na takovém dobrodružství nalézt...

Robinson    Robinson Crusoe

Tenhle chlapík vás naučí nikdy se nevzdat, a to i kdyby jste se ocitli úplně sami na neznámém a opuštěném ostrově.

Pán prstenů      Pán Prstenů - Společenstvo prstenu

Vlastně pokračování Hobita, ovšem v epickém rozměru. Čirou náhodou totiž ta věcička, kterou si Bilbo přinesl z výpravy za drakem domů, není nic jiného než nejmocnější předmět v celé Středozemi.

Rychlé šípy     Rychlé šípy

Tihle kluci dobrodružstvím žili a dýchali. Důrazně doporučujme nasát atmosféru téhle knihy, je neskutečně inspirující a může dokonce změnit celý váš život.

Čtyřlístek     Čtyřlístek

Slavná parta mluvících zvířat. Kdo by je neznal. Geniální kocour, přísná fenka, zajíc strašpytel a žravé prase zažívají neskutečná dobrodružství. Nebudete litovat, za to vám ručíme.

20 000 mil.  Verneovky

Zkráceně knihy spisovatele Julese Vernea, krále dobrodružných knih. Možná se vám budou zdát už trochu zastaralé a poněkud rozvláčné, ale toho si nevšímejte. Zkuste se do knihy naplno vžít, zapomenout na dnešní dobu, a před zraky se vám objeví svět strhujících a vzrušujících příběhů. Nebo zkuste komix, napříkald tady pro vás máme 20 000 mil pod mořem.  

 

„No ano, už vás všechny slyším, jak nahlas křičíte. Nebojte, my víme, že výčet knih není rozhodně úplný. Ale jeho pokračování už necháme na vás. Posílejte vaše tipy na další skvělé knihy a my je velmi rádi zařadíme do seznamu. A ještě něco, nezapomeňte připsat malinkaté hodnocení i pro ostatní garbiology!"

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info