MISE: Baťůžek poslední záchrany

Garbík

LARA

Objekt testování

Schopnost DOBRODRUŽSTVÍ

Popis

Každé úspěšné dobrodružství začíná dobrou přípravou. Možná už jste slyšeli o KPZ, Krabičce Poslední Záchrany. Je to většinou taková malá taštička, nebo přímo krabička, ve které se nachází několik užitečných věciček, které vám v případě nouze mohou zachránit život. Jsou tam samé užitečné předměty, jako například škrtátka, svíčky, hřebíky, gumičky, provázky, kompas, otvírák na konzervy a další a další.
Dnes se sice hned tak neocitnete v divočině, nebo se neztratíte v prérii, tím méně v džungli. To ale neznamená, že nebudete potřebovat záchranu v mnohých obyčejnějších situacích a taková krabička poslední záchrany správného garbiologa vám nepřijde vhod. Ale protože se potřeby od dob skutečné KPZ zlěmily, aby nedošlo k záměně, my garbiologové budeme takovému užitečnému zavazadlu říkat: Baťůžek Poslední Záchrany, zkrácene BPZ.  
Splněním této mise se na všechna dobrodružství dnešního moderního světa dokonale připravíte.

Mise

Založte si vlastní baťůžek poslední záchrany.

BPZ mladého garbiologa je v nejlepším případně malá brašnička, či baťůžek, neustále připravený ve vaší skříni kdykoliv vyrazit do akce. Zde předkládáme seznam nejnutnějších věcí. Řadíme podle důležitosti:

  1. Mobilní telefon - když uvíznete na pustém ostrově, nebo třeba v čekárně u lékaře, není lepšího pomocníka.
  2. Lahvička s pitím - to je důležité. K čemu vám bude mobil, když z vás zbyde jen uschlá kostra...
  3. Powerbanka na mobil - někdy se ještě musíte od lékaře přesunout třeba na návštěvu k babičce, nebo přečkat děsivou kolonu v autě na dálnici, tenhle předmět potom získá cenu u zlata.
  4. Knížka nebo časopis - pokud vám dojde baterie v mobilu i powerbanka, knížka může být velmi dobrým přítelem
  5. Zápisník a tužka - nevěřili byste, kolik zábavy můžete užít s tak obyčejnými věcmi. Zaznamenat důležité poznatky z dobrodružství, namalovat mapu cesty, zapsat si nadávky staršího sourozence, kdy už půjdete domů a mnoho dalších.
  6. Peněženka s nějakým obnosem - stačí do sta korun.
  7. Něco malého k jídlu - stačí sušenka, dodá vám energii, neumaže tolik ruce.

Poznámky

 Seznam není vyčerpávající a má různé varianty, může se měnit s věkem, nebo s různými potřebami.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info