Medaile Garbíka Marca: ZOO - MASTER

Garbík 

MARCO

Popis

Cestovatele Marca, kromě popisu neznámých zemí, míst, krajin, lidí a jejich neobvyklých zvyklostí, odjakživa zajímaly také cizokrajné rostliny a zvířata. Bohužel v Česku už asi není moc velká šance nějaké takové objevit. (Tedy pokud nejste ochotni plazit se jeskyněmi a hledat drobné pavoučky, houby a lišejníky, přežívající z doby kamenné.) Ale s tímto omezením se můžeme jednoduše vypořádat. Domluvíme se, že pro naše potřeby bude bohatě stačit, když naleznete tvory sice už objevené, ale méně známé. A takoví tvorové žijí jedině v zoologických zahradách. Už asi tušíte, kam s touto medailí míříme, teď už jen zbývá si povědět, jak na to. 

Většina návštěvníků ZOO zamíří rovnou ke slonům, nebo k opicím, a ti nejvytrvalejší navštíví i papoušky a pelikány. Ještě víc jich oblehne (nebo rovnou vezme ztečí) stánky a restaurace, o různých atrakcích ani nemluvě. Ale pamatujte, vy jste garbiologové a s Garbíkem Marcem se z vás stávají cestovatelé a objevitelé. Proto se v ZOO musíte chovat úplně jinak. Pozorně procházejte uličku po uličce, pavilon za pavilonem, prohlížejte si jeden výběh za druhým. Čtěte si důkladně cedulky s informacemi. Hledejte, pátrejte a hlavně nikam nepospíchejte. Objevování vyžaduje čas a trpělivost. Uvidíte, nebude trvat dlouho, a na nějaké to zvíře, o kterém jste doposud ještě nikdy neslyšeli, zničehonic narazíte.

Podmínky k udělení medaile Marco: ZOO - MASTER

V jakékoliv zoologické zahradě nalezněte alespoň tři málo známá zvířata, vyfoťte je a fotky nám, spolu s jejich jmény, pošlete.

Návrh na zpestření

Zkuste se vžít do práce dávných objevitelů, jako byl Marco Polo, nebo James Cook, a pokuste se zvířata namalovat ručně, pastelkami na papír, přesně jak se to odjakživa dělalo, když nebyly k dispozici fotoaparáty, o mobilních telefonech ani nemluvě.

Důkazy o splnění podmínek posílejte přímo zde a medaile bude vaše!

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info