Medaile Garbíka Marca: HORAL

Garbík 

MARCO

Popis

Hory odjakživa lákaly cestovatele, objevitele i dobrodruhy. Především asi proto, že každá hora je nejvýznamnější dominanta celé krajiny. Dalo by se dokonce říct, že vysoké hory jsou takoví nekorunovaní vládcové kraje, ze svých výšin majestátně shlížející na život pod sebou. Vylézt úplně nahoru, zdolat vrchol, je tím pádem symbolem jejich pokoření a ovládnutí.

Hory lákají mimo jiné také proto, že už samotný výstup je veliká osobní výzva. Je potřeba obrovského sebepřekonání. Vždyť tahat se do úmorného a nekonečného kopce, být shrben pod těžkým batohem, zápasit s každým dalším krokem, vyžaduje nekonečnou sílu a vůli. K tomu je potřeba si připočítat nevyzpytatelné a nemilosrdné počasí. V údolí je zima, po cestě vedro, jen zmizí stromy, propleskne vás ostrý vítr, no a ještě o půl kilometru dál vás zase začne škvařit úmorné slunce. Záda se brzy zpotí, oblečení se změní v mokrý zábal, a když konečně dorazíte na hřeben, máte pocit, jako byste právě vylezli ze sprchy.

Zanechme však stěžování. Nejkrásnější na horách je jejich překrásná příroda. Ty okouzlující výhledy, překrásné scenérie, úchvatný pocit, že některá místa si civilizace ještě plně nepodmanila, a že tam ještě vládne sama příroda, nedotčená a nepošpiněná. A to za všechny ty útrapy stojí. Ale zpět k medaili. Z toho všeho jasně vyplývá, že chození po horách vyžaduje praxi a nemalé zkušenosti. A ty nezískáte jedním jediným výstupem. Ke splnění podmínek k udělení medaile proto vyžadujeme zdolat rovnou hory tři. Podívejte se na detaily zadání:

Podmínky k udělení medaile Marco: HORAL

  1. Navštivte 3 různé hory vyšší než 1000 m. n. n., přitom každá musí být z jiného pohoří. To kvůli tomu, abyste se nevyškrábali na Sněžku, potom neseběhli na Luční, vzali to přes Výrovku a medaile by byla v kapse. To by nemělo vůbec žádný smysl
  2. Pošlete nám z každé hory fotografii vrcholu spolu s informací, kde se hora nachází.

Důkazy o splnění podmínek posílejte přímo zde a medaile bude vaše!

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info