Tajemstí útoku Terogů

           Gratulujeme! Dokázali jste vzdorovat nemilosrdnému útoku Terogům a získali jste skvělé skóre tří tisíc bodů. Jak jsme slíbili, za odměnu vám odhalíme další střípek z veliké historie Garbíků.
          Asi vás už napadlo, proč Terogové tak nenávidí Garbíky. Vlastně to vůbec není nenávist. Mají k tomu praktické důvody. Terogové jsou totiž velmi zvláštní a neobyčejná rasa. Po mnoho tisíciletí to byli obávaní nájezdníci, kteří drancovali celé planety, jako například dříve na Zemi Vikingové. Terogové však byli spojením mocných civilizací strašlivě poraženi, ne však zničeni. Museli přijmout osud mírumilovné civilizace a vzdát všech zbraní i veškeré vojenské síly, a to na věky věků.
           Terogové se přizpůsobili se. Stali se z nich vynikající obchodníci, mimořádně schopní, mazaní, tvrdí a nesmlouvaví. Brzy ovládli obchod napříč galaxií, skrz jejich terminály proudila většina transakcí, ať už legálních či pochybných, až po pašování zbraní i obchod s otroky. Díky tomu jejich bohatství rostlo, a Terogové dokázali kolem své Centrální Hvězdy vybudovat schopnou a váženou civilizaci. Jediné, co jim chybělo, byla vojenská síla. Ano, Terogové se přizpůsobil, ale svoje pudy nedokázali potlačit.
          Z tohoto pohledu je snad mnohem jasnější, co se ve skutečnosti v první kapitole historie Garbíků, v příběhu pilotky Orgony, odehrálo. Terogové pochopili, že na malé a bezvýznamné planetě Cega 46 nalezli pravý poklad, který by jim konečně mohl navrátit ztracenou slávu i čest – miniaturní, přitom vyspělou civilizaci. Terogové nemohli mít armádu, ale Garbíci? To bylo úplně něco jiného!
        Brzy po příletu na Centrální Hvězdu Terogové samozřejmě zjistili, že královna roje z garbiózy záhadně zmizela. Vydali se proto cestou zpátky a na planetě Zemi objevili vzkvétající Impérium Garbíků. Žasli. Byl to živoucí důkaz jejich obrovské síly, dokonce tak velké, že se ji sami zalekli a rozhodli se Garbíky totálně vyhladit.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info