Garbík Marilyn by mohl na Ráchel platit. Mají velmi podobné vlastnosti, takže by si mohly dobře rozumět a třeba se i skamarádit. Koneckonců mnoho vztahů začalo obyčejným přátelstvím, řekl si Rob, vsunul se do hloučku dívek a chytil Ráchel důvěrně kolem ramen.
       „Čau berušky, jak se vede po ránu?" pozdravil je energicky. „Nevím jak vy, ale já vstávání přímo nesnáším, vždycky mám zmačkanou pleť," otočil oči v sloup.
        Dívky se po sobě nechápavě podívaly.
       Rob si všiml selfíček na mobilech. „Jé, ukažte, co tam máte, koťata? Tý jo, to jsou fakt čupr fotky," pochválil je Rob a vytáhl svůj mobilní telefon. „Já taky občas fotím selfíčka. Třeba tady jsme s maminkou minulý týden pekli. Podívejte, jak mi to šlo." Rob našel správnou fotku a nastavil mobil před zraky děvčat. „Ten je, co? Polil jsem ho růžovým pudingem, vyzdobil čokoládovými srdíčky a posázel šťavnatými jahůdkami."
        Dívky nevěděly, jestli to není zas nějaká jeho sranda a rozpačitě se po sobě podívaly. Jenže Rob zapáleně pokračoval: „Já totiž sladký přímo zbožňuju. Ale musím se krotit. Kvůli figuře samozřejmě. Už bych se nevešel ani do pláštěnky," zašklebil se. „Ale je to dřina, to vám řeknu. Ráno běhám, k obědu jím jen zeleninu, k večeři zeleninu, potom skočím na tři hoďky do fitka a před spaním si dám zábal proti vráskám," řekl a na prstech vypočítával jednotlivé body.
        Holky ohromením otevřely pusinky.
       „A jak dlouho už to takhle děláš?" zeptala se obdivně Ráchel.
     „Zítra začnu," odpověděl Rob pohotově. „Ale jestli nemáte rády pohyb, můžu vám poradit skvělou slupkovou dietu, jedinou, která zaručeně funguje. Spočívá v tom, že jíš jen slupky od čehokoliv. Tajemství týhle vymakaný diety je v tom, že ve slupkách je nejvíc živin a vitamínů, přitom žádné kalorie. Minulý měsíc jsem snědl sto padesát kilo slupek od brambor a zhubl tři a čtvrt gramu," nadšeně vykládal Rob.
        Ráchel si napsala poznámku do mobilu. Tuhle dietu by měla rozhodně zkusit, jak že se jmenovala, slupková?
       Jenže Rob jí neodpověděl, protože najednou vyjekl, jako by ho nabrali na vidle, a zakryl si rukou ústa. „Holky? Už jste viděli ten novej seriál? Jmenuje se Gelová romance. Že ne? Já se normálně picnu, ten je kůlovej. Je to o mladých sportovcích, jak dospívají a řeší první problémy v životě." Rob vzdychl, jako by vzpomínal, jak moc hezky se na to dívá.
      Jůlie se chtěla zeptat, kdy to dávají, jenže Rob nebyl k zastavení. Pavlač proti němu byla zóna nebeského klidu. „Jo, cácorky, už jste byly v tom malinkatým obchůdku za náměstím? Mají tam teď bezva výprodeje. Včera jsem byl shopovat a po třech hodinách courání jsem tam náhodou zapadl. Objevil jsem naprosto dokonalé 5XXL košile. Akorát se nemůžu rozhodnout, jestli by mi slušel vzor s banánky nebo s melounky. Spíš ty melounky." Rob se na chvilku odmlčel, ale jen aby se nadechl a spustil další kanonádu: „No a hned vedle toho obchůdku jsem natrefil na krámeček s prima parádičkami a šmrncovními doplňky. Všechno jen za pár kaček!"
       Rob vytáhl zrcátko a prohrábl si vlasy. „Nemožnej účes, co říkáš Ráchel, měl bych ho změnit. To dělaj ty pitomý kudrnatý vlasy. Asi si je začnu žehlit. Nebo počkej, možná by to spravila barva, co třeba oranžová? Nebo ne, spíš by to chtělo prosvětlit, dám si tam pár barevných proužků," Rob nad novým nápadem zatleskal nadšením.
      „Holky? Nemáte sebou nějaká pilník na nehty? Strašně se mi poslední dobou třepí," Rob se zatvářil nešťastně. Větší katastrofa potká málokoho.
        Ester byla natolik zmatená, že zalovila v batohu a podala Robovi rovnou celou svoji pohotovostní taštičku s make-upem.
„Díky, ty jsi miláček," poděkoval Rob mile a zkušeně v ní zašmátral. Najednou vykřikl: „No tý jo, já se picnu, ty máš Aloe voňavku? Můžu?" Rob předvedl svůj nejprosebnější obličej, jakým vždycky na učitelích vyškemral čtyřku a na paní kuchařce knedlík navíc.
        „Jo, jasně, Robe, klidně si posluž," souhlasila šokovaná Ester.
        Rob si třikrát stříkl na krk, zavřel přitom labužnicky oči a zhluboka se nadechl. „To je tak romantická vůně!" řekl šťastně.
      „Víš Robe, netušila jsem, že zajímáš o takový věci," řekla konečně Ráchel s úžasem. „Kdybys chtěl, můžeme někdy pokecat."
        „A proč bych se neměl zajímat? Každý člověk se přece cítí tak, jak vypadá. Proto chceme být všichni krásní a šťastní, no ne, pusinky? Já na to například mám svůj osvědčený rituál, kterým dobíjím energii: zamknu se v koupelně, zapálím si vonnou svíčku, rozházím květy kolem vany, pustím si romantickou hudbu a bavím se výbornou apkou, která ti řekne, jestli se dneska zamiluješ, koho potkáš, komu dáš pusu a tak. Něco jako horoskop."
         Ráchel, Jůlie i Ester stály němé úžasem. Jejich tlustý spolužák, kterého většinou ucítily, už jen když vstoupil do školy o tři patra níž, najednou o sebe pečuje jako filmová hvězda.
       Rob si dopiloval nehty, vrátil Ester pilník a prohodil jen tam mimochodem: „Ráchel? Co kdybychom si zašli po škole někam na couračku. Projdeme obchůdky, dáme si kafíčko se šlehačkou, probereme drby a tak."
         Ráchel zírala jako na bytost spadlou z vesmíru. „To si piš. Ale teď už mi musíš pořádně povykládat o té slupkové dietě," řekla a chytila Roba pod paždí. S tím se spolu vydali do školy. Mají toho ještě tolik co probírat. Jak to tak Ráchel viděla, Rob jí se vším skvěle poradí.

Pokračování 

 

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info