Garbík Arny se napojil na Roba a předal mu svoje hrdinské schopnosti. Rob se takhle ještě nikdy necítil. Najednou byl odvážný, silný a odhodlaný, a proto zamířil rovnou do akce, získat další velké vítězství. Vtlačil se do hloučku dívek jako torpédoborec mezi kry, tím dvě děvčata vystrčil a Jůlii dokonce povalil na zem.
       „Kam se valíš, balvane?" reagovala Jůlie. „Neříkej, že máš taky selfíčko. Vždyť ty bys potřeboval pětimetrovou tyč, aby ses na fotku vůbec vešel celý," poznamenala a sbírala se ze země, všechny ostatní mladé slečny se její vtipné poznámce zasmály.
        Rob ovšem sršel sebevědomím. „Poslyš," řekl naprosto klidně a vyrovnaně, „až ti dovolím promluvit, dám ti znamení. Takhle lusknu prsty, jasný?" vysekl Rob a Jůlie ohromením jen otevřela pusu.
         Robovo sebevědomé chování neuniklo ani partičce deváťáků, kteří seděli opodál a kouřili nezbytná ranní cigárka. „Hej ty, bečko sádla, zklidni se nebo tě osobně vyškvařím!" řekl jeden z nich hrubým hlasem.
         Rob se na něj úplně v klídku otočil. „Slyšel jsi snad lusknutí? To platí i pro tebe, kuřibrku," reagoval Rob na odporný kouř z cigaret.
           „Cos to řek?" deváťák zbledl zlostí. „Kdo je u tebe kuřibrk?"
           Rob si dal prst před pusu. „Pssst! Teď mluví dospělí, ty si zatím utři mlíko z brady."
           Na takovou drzost se zvedli i další kuřibrci, postavili se před Roba a ten deváťák, podpořen kamarády, mu vyfoukl kouř z cigarety do obličeje. Ráchel si dala ruku před pusu, aby nevykřikla. To bude zlé, moc zlé.
          Ale Rob se tvářil naprosto blaženě. Takové frajírky si Garbík Arny maže na chleba a přikusuje k snídani. „Už jsi někdy slyšel o tom, že kouření škodí zdraví?" zeptal se, aniž by přesile o jediný krok ustoupil.
         To bylo příliš. Frajer se rozhodl rázně zakročit. Takovou nehoráznou drzost musí bezodkladně ztrestat. Bez varování vystřelil pěstí rovnou do Robova pupku. Jenže Rob mu ji hravě zachytil a stiskl tak silně, až si útočník klekl na zem. „Jaú, co děláš, to bolí!" zaúpěl.
        „Vždyť jsem ti říkal, že kouření škodí zdraví," řekl Rob a Ráchel se nad takovým neočekávaným vývojem musela rozesmát. Rob viděl, že začal bodovat, a takto povzbuzen pokračoval v ranní show. Obrátil se na bolestí se svíjejícího deváťáka: „Místo kouření bys měl raději něco udělat pro svoje zdraví, třeba se pěkně po ránu proběhnout," řekl Rob, sebral frajerův batoh, rozhoupal ho a zahodil daleko za plot školy, nejspíš až na sportovní hřiště. Jeho kumpáni, když viděli, jak Rob hravě vyřídil jejich kamaráda, zahodili cigarety a rychle se stáhli.
            Rob se potom obrátil zpět k hloučku dívek: „Ahoj Ráchel, promiň, ještě jsem tě nestihl pozdravit. Jo a omlouvám se za ten kouř, příště mu típnu to jeho cigáro o čelo," řekl jen tak mimochodem a s tím vešel do školy. Gina, která vše pozorovala z dálky, si utřela slzy smíchu a vkročila do školy hned za ním.

Pokračování

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info