Na chodbě se dohromady shromáždilo asi patnáct dětí. Všichni se potichu a s největší opatrností vydaly směrem ke svobodě. Nedošly daleko. Dole v hale, kudy Gina přišla, za stolem, plným děsného nepořádku, rozházených talířů a rozlitých lahví, seděla paní Hulová a spala.
       Uprchlíci se podívali na Ginu. Zajímalo je, jak si s Hulovou poradí. Ta jim posunky vysvětlila, že bude nejlepší, když projdou nehlučně kolem ní. Nemusí mít strach, tu by neprobudily ani petardy odpálené v jejích nosních dírkách.
Vydaly se tedy potichu po schodech dolů. Gina měla pravdu, šlo to skvěle, Hulová občas zachrochtala nebo si pšoukla, ale jinak pravidelně oddychovala. Konečně se ocitli na dosah svému vytouženému cíli. Od svobody a čerstvého vzduchu je dělily jediné vstupní dveře. U nich se všechny děti namačkaly.
       Gina někde cestou našla drátky a pustila se do odemykání zámku. Šlo to hladce. Garbíci prostě nikdy nezklamou. Ještě poslední zoubek a... CVAK! ozvalo se do naprostého ticha. Hurá! Gina pomalinku otevírala dveře, aby snad hlasitě nezavrzaly, když škvírkou zvenčí pronikl paprsek slunečního světla a zarazil se přímo o čelo spící paní Hulové.
      Malá prasečí očka se otevřela a třikrát zamrkala. Obluda byla vzhůru. Byla natolik při vědomí, že ihned pochopila, že studenti jejích vyhlášených doučovacích kurzů se pokoušejí zrádně uniknout, místo aby se vděčně učili v klidu tichých a stinných kobek. Trhnutím se postavila a začala ječet jako zaoceánský parník před vjezdem do přístavu. Rozpřáhla ruce a v hale znatelně potemnělo. Sto osmdesát kilo čisté váhy vrhlo do místnosti pořádný stín. Giny spolužáci nečekali a vyskakovali ze dveří ven jako pasažéři z potápějícího se Titaniku.
      Hulová se nechtěla svých žáků jen tak vzdát a ohnala se po uprchlících svojí masivní tlapou. Darebu minula jen o pár centimetrů. I tak ho mocný proud vzduchu srazil k zemi. Pak mávla i druhou a proměnila bytelnou almaru, stojící v rohu místnosti, v pouhou hromádku třísek. Mezitím na svobodu vyskočilo dalších pět dětí. Jenže Hulová se znovu sebrala a mávla oběma rukama nejednou. A tentokrát už byla úspěšná: chytila Roba a chtěla ho vtáhnout zpět. Gina už musela jednat. Garbíci pomoc! Ale kterého Garbíka povoláme do bitvy, už záleží jen na vás.

       Herkules                          Joker

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info