Gina ucítila působení garbíka Jokera poměrně rychle. Hned se jí zvedla nálada. Je čas se smát! V životě většinou všechno vypadá mnohem horší, než ve skutečnosti je. A tahle šarvátka nebyla výjimkou. Hulová se jí, ve své zběsilosti, zdála vlastně strašně směšná. Najednou měla na jazyku tolik slov a hlavně výmluv.
       „Počkejte, paní Hulová, počkejte, to je obrovský omyl," smála se Gina. „Nechte si to přece vysvětlit," řekla klidně a bodře ji šťouchla loktem do tlusté nohy na znamení čtveráckého škádlení.
      Hulová se na ni podívala jako kobra na malinkatou myšku, kterou hodlá každou chvíli slupnout. Chytila Ginu za límec a jednou rukou ji vyzdvihla do vzduchu, až na úroveň jejího pohledu, a hlavně proudu žíravého dechu. Tvářila se strašlivě.
Gina ovšem neztrácela dobrou náladu a chuť vyžehlit ožehavou situaci domluvou jako rozumní lidé. „Vždyť to byl jen takový malý vtípek," řekla a usmála se. Zapomněla ovšem na to, že Hulová zřejmě nebyla člověk. Její oči totiž ztratily lidský výraz. Ozval se hluboký hlas jako ze záhrobí: „Já nesnáším vtípky!"
        Gina se ovšem nevzdávala. „Ne, ne, vlastně to nebyl vtípek, to jsem se špatně vyjádřila. Je to úplně jinak. Vlastně bych Vám měla trochu vyhubovat, zkazila jste nám skoro celé překvapení. Přišli jsme Vám totiž popřát k narozeninám, " řekla Gina nahlas, aby Hulové neuniklo jediné slůvko.
          Do Hulové, jako by uhodil hrom. Na místě se zastavila. Gina pochopila, že udeřila hřebíček na hlavičku, když vsadila na to, že Hulová si jen těžko bude pamatovat měsíc, který se narodila, když si nebyla schopná zapamatovat, jak po sobě jdou dny v týdnu. A tak Gina s garbíkem Jokerem přímo mistrovsky rozehrála vítěznou partii. „No viďte, že jsme chtěli paní Hulovou překvapit," oslovila prchající spolužáky okolo. „Proto jsme si taky dovolili opustit cely a přišli jsme Vám sem dolů zazpívat," řekla konečně a hned taky spustila a její spolužáci se přidali: „Hodně štěstí zdraví, hodně štěstí zdraví. Hodně štěstí, milá paní Hulová, hodně štěstí zdraví!"
        Sborová píseň měla neočekávaný a okamžitý účinek. Hulová roztála jako zmrzlina na slunci. Na jejím obličeji se objevil dokonce i náznak úsměvu. Bohužel, garbík Joker má jednu velmi nešťastnou vlastnost, a to, že neví, kdy přestat. Proto na závěr téměř vyhraného zápasu Gina ještě dodala: „No vidíte, vždyť Vy nebudete zas taková bestie, jak jsme si to o Vás všichni léta mysleli..."
         Dál už neřekla Gina nic. Hulová, jak ji držela za límec, ji vyhodila ze dveří ven a hned za ní i Roba. Ale co, na provedení zas tak nezáleží, hlavní je vždycky výsledek. A v tomto případě to byla vytoužená svoboda.

Pokračování

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info