Garbík Arny ji okamžitě předal svoje schopnosti. Gina v sobě ucítila neuvěřitelnou sílu a téměř nekonečnou odvahu. „Buďte zticha všichni!" okřikla je a bez vetší námahy vykopla nohou mříže.
       Rob zajásal: „Chachá, a teď mizíme. A tihle dva ať tady zešednou." Měl děsnou radost, že to mohl Darebovi s Flinkem takhle rychle vrátit.
       „Ani nápad, " zarazila ho rázně Gina. „A co ostatní? Přece je v těch kobkách nenecháme. Raději vylez nahoru, pomůžeš mi," řekla hlasem, kterému nebylo radno odporovat. Garbík Arny v ní přece jen pracoval. Ochrana slabých a utiskovaných byl jeho neodolatelný pud.
      Rob ale neprotestoval. Byl zvyklý Ginu v takových chvílích poslouchat. A hlavně: nejlepší kamarádi na život a na smrt si přece důvěřují! Přisunul si tedy prázdný sud, postavil se na něj a pokoušel se z něj vyškrábat nahoru do okénka.
        Dareba s Flinkem se smíchy otřásali. Rob se potil, funěl, škrábal se po zdi jako buldog z bazénu.
       Gina se snažila, co mohla, aby mu pomohla, ale bylo to jako vytahovat chromého vorvaně na palubu rybářské lodi. „Safra, Robe, snaž se taky trochu," zaúpěla.
       „Máš snad pocit, že se flákám?" ohradil se Rob, protože se z něj valil pot jako vodopád. Ale nakonec se mu přece jen podařilo zachytit se rámu okna. Přitáhl se nahoru, zatáhl břicho, zčervenal jako rak a s heknutím se provalil dovnitř.
         „Co teď?" zeptal se Giny s nadějí, měl naivní pocit, že to nejhorší už má za sebou.
         „Vyrazíme i tyhle dveře," řekla Gina bez většího rozmýšlení.
        „Phe, to nepůjde. Podívej se, jak jsou tlustý. Na ně bys potřebovala nějaký masivní, a hlavně tupý beranidlo," řekl Rob s pohledem znalce.
        „No jo," přitakala Gina, přitom přemýšlela o Robových slovech, až její pohled spočinul zpátky na jeho majestátním pupku.            „A víš, že to není špatný nápad?" řekla potěšeně.
       „Fakt?" podivil se Rob, protože se často nestávalo, aby ho Gina za něco pochválila. Ale než stačil svoji myšlenku patřičně rozvézt, Gina chytila Roba za ruce a jedním máchnutím s ním vyrazila dveře. Ty padly s rachotem na podlahu. Podobně otevřela jedny dveře za druhými, dokud neosvobodila všechny svoje spolužáky, včetně Dareby a Flinka. Oba měli obrovské štěstí, že s nimi kobku sdíleli ještě další dva šesťáci, jinak by je tu i přes naléhání garbíka Arnyho s radostí nechala na pospas paní Hulové.

Pokračování 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info