„Dobře, pane Parkere, probereme si ještě jednou náš plán," šeptla Gina a naklonila se k němu, až ucítila zápach týden nevyneseného koše na odpadky. „Vy teď odlákáte pozornost a já se nenápadně vytratím. Potřebuju aspoň půl hodiny, jasný?"
        „Spolehni se," ujistil ji pan Parker a vrhnul se do akce.
       Garbík Roxy je rocková hvězda, hudebník, zpěvák a tanečník, sopka, erupce energie, která převálcuje všechno, co se jí postaví do cesty. Pro garbíka Roxy je život jedna velká show, jedna velká párty. Roxy nedokáže vystát nudu, nečinnost, když se nic neděje, a zvlášť nesnese pohled do prázdných, znuděných a utrápených obličejů.
       Pan Parker se nejprve s garbíkem Roxy příliš necítil. Připadal mu až moc vyzývavý. Ale potom si uvědomil, že je vlastně hvězda a že na to všechno má. A pohled do sálu mu říkal jediné: je na čase to pořádně rozjet! Pan Parker vyskočil na stůl, aby ho všichni dobře viděli, a křičel: „Tak lidičky, tohle že je nějaká zábava? Slavnostní večírek? Sedíte tu jako na pohřbu," zakřičel a obrátil se směrem k pódiu: „Aby taky ne, když vám támhle ti havrani šmidlaj takovej bulšit," ukázal na uhlazené hudebníky v oblecích.
       První houslista byl natolik v šoku, že mu ujel smyčec a šťouchl jím vedle sedícího kolegu violistu do oka. Ten se svalil na záda a povalil kontrabasistu, který upustil svůj mohutný nástroj, a ten téměř okamžitě omráčil flétnistu. Hudba se začala sypat, až se zastavila úplně.
       Pan Parker vyskočil na pódium, kde od klavíru vyhodil na jeho vkus příliš upjatou šéfku souboru a křikl na její hudebníky: „Hrajte podle mě, zkuste se přidat!" A začal hrát rokenrol. „A vy tam vzadu," povzbuzoval hosty v sále, „zhasněte světla, skočte na parket a koukejte to pořádně rozjet. Chci vidět pořádnou párty!"
      Pan Parker hrál a zpíval, jako o život, až z něj stříkal pot. Hudebníci, strženi jeho energií, se začali pomalu přidávat. K jejich cti dlužno dodat, že jim to šlo skvěle. Nakonec se tak rozparádili, že kontrabasista v zajetí rokenrolového šílenství svoji basu podpálil, trumpetista skočil z pódia rovnou do davu tanečníků a tympánista bubnoval vlastní hlavou. Sám pan Parker ze sebe strhl sako a hodil ho na zem. Bylo tak plné štěnic, že se samo od sebe pod energickými tóny rokenrolu roztančilo. Starý voják se s Garbíkem Roxy dostával do extáze. Odhodil i svoji košili a hodil ji do kotle pod pódiem. Chytila ji nějaká úřednice z radnice města, a když k ní přičichla, okamžitě ztratila vědomí a skácela se k zemi. Naštěstí ho nenapadlo zout si boty, to by snad opadla i omítka ze zdí.
      Také hosté v sále se začali rozpalovat. V obrovském hluku a přítmí začali ztrácet ostych i zábrany. Ze zaprášených záplatovaných kabátů a sak vytáhli vlastní zásoby. Zaleskly se lahve, placatky a objevila s i krabicová vína. Někteří si začali balit tabák, ti chudší slámu a ti ještě chudší si balili jídelní lístky. Našli se i tací, kteří neodolali síle zvyku, rozštípali židle i stoly a udělali si uprostřed tanečního parketu pěknou vatru.
     Pod rouškou tmy také začalo rychle mizet vybavení sálu. Na dračku šly příbory, kliky, dráty a vůbec veškeré kovové předměty. Ale večírek se pořádně rozjel až poté, co kdosi vylomil dveře od skladu mycích prostředků a z ruky do ruky koloval líh na čištění oken. Radnici zachránilo od naprostého středověkého zpustošení až požární čidla a vydatná a studená sprcha.
       Gina to celé sledovala jako přikovaná k zemi. Nejen, že ji přešla chuť na jakoukoliv tajnou akci, ale nakonec bude ještě ráda, když neskončí v policejní cele. Chytila pana Parketa za ruku a doslova ho násilím vyvlekla ze sálu.

Pokračování

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info