Uprostřed místnosti stál Snejky, šéf místního podsvětí, obklopen svými muži. Před ním, za stolem a s koženým kabátem přes ramena, seděl Derviš. Mlčel. Jednání místo něj vedl jeho tajemník Matloch, odpudivý a slizký patolízal. Z hovoru bylo patrné, že hlavní porada už skončila a zbývalo jen probrat detaily zakázky a také zaplatit.
       Matloch sáhl do náprsní kapsy a na stůl položil pěkně naditou obálku. Snejky ji sebral a zběžně přepočítal. „V pořádku, pane Derviši," řekl spokojeně a tím byl obchod smluven.
       Matloch pak kývl na stavbyvedoucího Kirka, aby jim vysvětlil podrobnosti kontraktu. Kirk si odkašlal: „Tady máte klíčky od našich bagrů, válců a buldozérů." Kirk otevřel šuplík, vytáhl tam odsud krabičku s klíči a položil ji na stůl. „Pojedete po téhle cestě až nahoru k rozcestí a tam před sebou uvidíte vysoký dub. Za ním je ta prokletá zahrada."
      Nato se zvedl pan Derviš a naznačil, že také hodlá promluvit. „Nesmí tam zůstat kámen na kameni, jen hlína a kamení, rozumíte?"
       „Spolehněte se, to je hotová věc, " řekl za všechny Snejky. Otočili se a vyšli ze stavební kanceláře ven do tmy.

      Gina mezitím všem svým bojovníkům detailně popisovala, co jejich průzkumník vidí a slyší. Zprávy to byly neradostné. Bylo zřejmé, že Derviš se rozhodl vyřešit problém se zahradou paní Starkové jednou pro vždy, a to s největší důkladností.
       „Co budeme dělat? Mají těžkou techniku," zeptala se Mandy nešťastně.
     Jenže na takovou otázku Gina, ani nikdo jiný, prozatím odpověď neměl. „Nevím," odpověděla zaraženě. „Musíme se poradit a všechno si dobře promyslet."
        I vy máte na vybranou: střetnete se s Dervišem otevřeně a silou, nebo zůstanete skryti a použijete spíš lsti?

 

   Arny                                                        Napoleon

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info